Łukasz Gładysiak
Administrator
Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 59
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Koszalin
|
Wysłany: Pią 14:00, 17 Paź 2014 Temat postu: Sylwetki rekonstrukcyjne - zasady i wskazówki. |
|
|
Witam,
Jedną z najfajniejszych, a zarazem najciekawszych moim zdaniem form działalności rekonstrukcyjnej jest realizacja dopracowanych w najdrobniejszych detalach sylwetek rekonstrukcyjnych. Oprócz satysfakcji dla ich pomysłodawcy i realizatora, okazują się one przydatne także w różnych innych sytuacjach, na przykład przy działalności promocyjnej, edukacyjnej itd.
Przez prawie trzy lata działań w ramach mojej ekipy odtwarzającej Wojsko Polskie na Wschodzie wypracowaliśmy wydaje mi się "złoty środek" jeśli chodzi o prezentację i opis przygotowywanych sylwetek. Jest on zwięzły i konstruowany według jednego schematu, dzięki czemu łatwo się w nim przemieszczać (i wydobywać potrzebne informacje). Pokrótce wygląda to tak (poszczególne elementy oddzielone całą interlinią):
Schemat prezentacji i opisu sylwetki rekonstrukcyjnej:
- Kilka zdań wprowadzenia (kontekst, okoliczności realizacji sylwetki).
- Prezentacja podstawowych fotografii sylwetki w układzie jedna obok drugiej (najlepiej: przód + prawy bok + lewy bok + tył).
- Nazwa sylwetki (rodzaj, jednostka, odtwarzany czas i miejsce), najlepiej wytłuszczone.
- Opis umundurowania (jednozdaniowa informacja o każdym elemencie, od myślników, począwszy od góry).
- Opis wyposażenia (jak wyżej).
- Opis uzbrojenia (jak wyżej).
- Prezentacja fotografii dodatkowych sylwetki (kontekstowe itd.).
W ten sposób mamy czytelny obraz odtworzonej postaci. Postaram się jakoś w listopadzie wrzucić przykładową sylwetkę byśmy wiedzieli "z czym to się je" w praktyce . Jeśli chcielibyście zobaczyć jak to wygląda w praktyce, zamieszczam skan opisanej postaci z mojego forum WP na Wschodzie:
[link widoczny dla zalogowanych]
Post został pochwalony 0 razy
|
|